Hokim o‘rinbosari tomonidan fuqarolar uchun shaxsiy qabul o‘tkazildi
Toshkent shahar Xalq qabulxonasida Toshkent shahar hokimining turizm, madaniyat, madaniy meros va ommaviy kommunikatsiyalar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Azizxon Shovkatov tomonidan fuqarolar uchun shaxsiy qabul o‘tkazildi.
➡️Qabul davomida murojaatchilar tomonidan turizm sohasida faoliyat yuritish uchun poytaxtning turizm ko‘chalaridan joy ajratish, musiqa va san’at maktablarining moddiy-texnik bazasini yaxshilash, ta’lim muassasalarini ta’mirlash hamda zarur inventarlar bilan ta’minlash bilan bog‘liq masalalar ko‘tarildi.
🔺Shuningdek, maktab binolarining muhandislik-kommunikatsiya tarmoqlarini rekonstruksiya qilish, mavjud infratuzilmani yangilash, madaniyat va san’at sohasi vakillariga uy-joy sotib olish uchun subsidiya ajratilishida amaliy yordam ko‘rsatish yuzasidan murojaatlar bildirildi.
💬 Har bir murojaat Azizxon Shovkatov tomonidan batafsil tinglanib, unda ko‘tarilgan masalalarning kelib chiqish sabablari, ularni hal etish imkoniyatlari hamda amaldagi tartib-taomillar atroflicha muhokama qilindi.
🧑💻Murojaatlarning ayrimlari yuzasidan qabul jarayonining o‘zida tegishli tushuntirish va tavsiyalar berildi. Qo‘shimcha o‘rganish hamda mutasaddi tashkilotlar ishtirokini talab etadigan masalalar bo‘yicha mas’ullarga aniq vazifalar yuklatilib, ularni belgilangan tartibda ko‘rib chiqish, murojaatchilarga amaliy yordam ko‘rsatish bo‘yicha tegishli topshiriqlar berildi.

Personal reception for citizens held by the Deputy Hokim
At the Tashkent City People’s Reception Office, a personal reception for citizens was held by Azizxon Shovkatov, Deputy Mayor of Tashkent City for tourism, culture, cultural heritage and mass communications.
➡️ During the reception, applicants raised issues related to the allocation of space on the capital’s tourism streets for activities in the tourism sector, improving the material and technical base of music and art schools, repairing educational institutions and providing them with the necessary inventory.
🔺 Appeals were also submitted regarding the reconstruction of engineering and communication networks of school buildings, upgrading the existing infrastructure, and providing practical assistance in allocating subsidies for the purchase of housing for representatives of the culture and arts sector.
💬 Each appeal was carefully listened to by Azizxon Shovkatov, and the causes of the raised issues, possibilities for their resolution, and the current procedures were thoroughly discussed.
🧑‍💻 For some of the appeals, relevant explanations and recommendations were given directly during the reception. For issues requiring additional study and the involvement of responsible organizations, specific tasks were assigned to the relevant officials, with instructions to review them in the established manner and provide practical assistance to the applicants.