Hokim o‘rinbosari tomonidan fuqarolar uchun shaxsiy qabul o‘tkazildi
Toshkent shahar Xalq qabulxonasida Toshkent shahar hokimining turizm, madaniyat, madaniy meros va ommaviy kommunikatsiyalar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Azizxon Shovkatov tomonidan fuqarolar uchun shaxsiy qabul o‘tkazildi.
➡️Qabul davomida murojaatchilar tomonidan turizm sohasida faoliyat yuritish uchun poytaxtning turizm ko‘chalaridan joy ajratish, musiqa va san’at maktablarining moddiy-texnik bazasini yaxshilash, ta’lim muassasalarini ta’mirlash hamda zarur inventarlar bilan ta’minlash bilan bog‘liq masalalar ko‘tarildi.
🔺Shuningdek, maktab binolarining muhandislik-kommunikatsiya tarmoqlarini rekonstruksiya qilish, mavjud infratuzilmani yangilash, madaniyat va san’at sohasi vakillariga uy-joy sotib olish uchun subsidiya ajratilishida amaliy yordam ko‘rsatish yuzasidan murojaatlar bildirildi.
💬 Har bir murojaat Azizxon Shovkatov tomonidan batafsil tinglanib, unda ko‘tarilgan masalalarning kelib chiqish sabablari, ularni hal etish imkoniyatlari hamda amaldagi tartib-taomillar atroflicha muhokama qilindi.
🧑💻Murojaatlarning ayrimlari yuzasidan qabul jarayonining o‘zida tegishli tushuntirish va tavsiyalar berildi. Qo‘shimcha o‘rganish hamda mutasaddi tashkilotlar ishtirokini talab etadigan masalalar bo‘yicha mas’ullarga aniq vazifalar yuklatilib, ularni belgilangan tartibda ko‘rib chiqish, murojaatchilarga amaliy yordam ko‘rsatish bo‘yicha tegishli topshiriqlar berildi.

Заместитель хокима провёл личный приём граждан
В Народной приёмной города Ташкента заместитель хокима города Ташкента по вопросам туризма, культуры, культурного наследия и массовых коммуникаций Азизхон Шовкатов провёл личный приём граждан.
➡️В ходе приёма заявителями были подняты вопросы выделения мест на туристических улицах столицы для осуществления деятельности в сфере туризма, укрепления материально-технической базы школ музыки и искусства, ремонта образовательных учреждений, а также обеспечения их необходимым инвентарём.
🔺Кроме того, поступили обращения по вопросам реконструкции инженерно-коммуникационных сетей зданий школ, обновления существующей инфраструктуры, а также оказания практического содействия представителям сферы культуры и искусства в получении субсидий на приобретение жилья.
💬 Каждое обращение было подробно рассмотрено Азизхоном Шовкатовым. Были всесторонне обсуждены причины возникновения обозначенных проблем, возможные пути их решения, а также действующие процедуры и механизмы.
🧑‍💻По отдельным обращениям непосредственно в ходе приёма были даны соответствующие разъяснения и рекомендации. По вопросам, требующим дополнительного изучения и участия профильных организаций, ответственным лицам были поставлены конкретные задачи и даны поручения рассмотреть их в установленном порядке и оказать заявителям практическую помощь.