Toshkent shahar hokimligida Korrupsiyaga qarshi kurashish hududiy kengashining 5-son yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Yig‘ilishda Toshkent shahar iqtisodiyot va moliya bosh boshqarmasi, Kanallardan foydalanish va ularga tutash hududlarni obodonlashtirish boshqarmasi, “Toshkent invest kompaniyasi” AJ, “Yagona buyurtmachi xizmati injiniring kompaniyasi” unitar korxonasi, Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qo‘mitasining Toshkent shahar hududiy boshqarmasi hamda Sog‘liqni saqlash bosh boshqarmasining hisobotlari tinglandi.
✅ Hisobotlarda 2026-yilning birinchi yarim yilligida korrupsiya holatlarining oldini olish, ochiqlikni ta’minlash, ayrim tizimlarni raqamlashtirish hamda korrupsiyaga imkon beruvchi sabab va shart-sharoitlarni bartaraf etish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar tahlil qilindi. Shuningdek, yil yakuniga qadar rejalashtirilgan chora-tadbirlar va ustuvor vazifalar muhokama qilindi.
Shuningdek, yig‘ilish davomida Kengashning 2026-yil ikkinchi yarim yillik ish rejasi ko‘rib chiqildi.
24.08.2026, 09:36
Toshkent shahar hokimining birinchi o‘rinbosari Baxtiyor Raxmonov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Toshkent shahr...

В хокимияте города Ташкента состоялось 5-е заседание Ташкентского городского территориального совета по противодействию коррупции
На заседании были заслушаны отчёты Главного управления экономики и финансов города Ташкента, Управления эксплуатации каналов и благоустройства прилегающих территорий, АО «Ташкентская инвестиционная компания», унитарного предприятия «Инжиниринговая компания „Служба единого заказчика“», Ташкентского городского территориального управления Комитета по развитию конкуренции и защите прав потребителей, а также Главного управления здравоохранения.
✅ В отчётах проанализирована работа, проведённая в первом полугодии 2026 года по предупреждению коррупционных проявлений, обеспечению открытости, цифровизации отдельных систем, а также устранению причин и условий, способствующих коррупции. Кроме того, обсуждены приоритетные задачи и мероприятия, запланированные до конца года.
Также в ходе заседания был рассмотрен план работы Совета на второе полугодие 2026 года.
24.08.2026, 09:36
Первый заместитель хокима города Ташкента Бахтиёр Рахмонов провёл личный приём граждан в здании Ташкентского городского ...