Янгиҳаёт тумани ҳокими бошчилигида ҳар куни туманнинг турли маҳаллаларида ўрганиш ишлари олиб борилмоқда.
📌 Навбатдаги манзил «Дўстлик» маҳалласи бўлди
📍 Эрта тонгдан Янгиҳаёт тумани ҳокими, туман прокурори, туман ИИО ФМБ бошлиғи, туман ҳокими ўринбосарлари, коммунал хизмат кўрсатиш ташкилотлари, бошқарув сервис компаниялари, «маҳалла еттилиги» вакиллари ҳамда барча тегишли идора ва ташкилотлар масъуллари иштирокида ҳудудда саф йиғини бўлиб ўтди.
🖼 Саф йиғини давомида Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 35 йиллигини муносиб кутиб олиш ҳамда «Долзарб 40 кунлик» махсус тадбирлари доирасида амалга оширилаётган ишлар самарадорлигини янада ошириш мақсадида маҳаллаларда тозалаш, ободонлаштириш ва кўкаламзорлаштириш ишларини тизимли ҳамда юқори савияда ташкил этиш юзасидан масъулларга аниқ кўрсатмалар берилди.
🏘 Саф йиғинидан сўнг масъуллар иштирокида маҳаллаларда ўрганиш ишлари олиб борилди. Ҳудуддаги ободонлаштириш, санитария ҳолати, кўкаламзорлаштириш, ички йўллар, муҳандислик-коммуникация тармоқлари ҳамда аҳолини қийнаётган долзарб масалалар жойига чиққан ҳолда атрофлича кўздан кечирилди.
✂️ Ўрганишлар давомида аниқланган камчиликларни қисқа муддатларда бартараф этиш бўйича ҳар бир йўналишга масъул ташкилотлар ва мутасаддилар бириктирилди. Белгиланган вазифаларнинг ижроси қатъий назоратга олиниб, камчиликларни тезкор бартараф этиш юзасидан аниқ муддатлар белгиланди.
🌳 Бу каби манзилли ўрганишлар барча маҳаллаларда изчил давом эттирилиб, аҳоли учун қулай ва обод яшаш муҳитини яратиш, Мустақиллик байрамини муносиб кутиб олишга қаратилган ишлар жадаллаштирилади.

Under the leadership of the Hokim of Yangihayot District, inspection works are carried out daily in various mahallas of the district.
📌 The next destination was the “Do‘stlik” mahalla
📍 Early in the morning, a lineup was held in the area with the participation of the Hokim of Yangihayot District, the district prosecutor, the head of the district Internal Affairs Department, deputy hokims of the district, utility service organizations, management service companies, representatives of the “mahalla seven”, as well as responsible persons of all relevant agencies and organizations.
🖼 During the lineup, clear instructions were given to the responsible persons on the systematic and high-quality organization of cleaning, landscaping, and greening works in the mahallas in order to properly celebrate the 35th anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan and further increase the effectiveness of the work being carried out within the framework of the special “Urgent 40 Days” events.
🏘 After the lineup, inspection works were carried out in the mahallas with the participation of the responsible persons. The state of landscaping, sanitary conditions, greening, internal roads, engineering and communication networks, as well as urgent issues of concern to the population, were thoroughly examined on site.
✂️ Organizations and officials responsible for each direction were assigned to eliminate the shortcomings identified during the inspections in a short time. The implementation of the assigned tasks was taken under strict control, and specific deadlines were set for the prompt elimination of shortcomings.
🌳 Such targeted inspections continue consistently in all mahallas, and work aimed at creating a comfortable and well-maintained living environment for the population and properly celebrating Independence Day is being accelerated.