Чилонзор туманида «Ақлли туман» платформаси ва Вазиятлар маркази фаолиятига бағишланган тақдимот бўлиб ўтмоқда
Чилонзор туманида Тошкент шаҳар ҳокими Шавкат Умурзаков иштирокида «Ақлли туман» платформаси асосида фаолият юритаётган Вазиятлар маркази ҳамда пойтахтни рақамлаштириш йўналишида амалга оширилаётган лойиҳалар тақдимоти бўлиб ўтмоқда.
🔺Тақдимотда шаҳар бошқармалари раҳбарлари, масъул ташкилотлар вакиллари ҳамда оммавий ахборот воситалари иштирок этмоқда.
🧠 Унда Вазиятлар марказининг имкониятлари, тегишли идоралар билан интеграцияси, ҳудуддаги вазиятни реал вақт режимида кузатиш, маълумотларни таҳлил қилиш ва улар асосида тезкор бошқарув қарорларини қабул қилиш механизмлари намойиш этилмоқда.
📈 Шунингдек, солиқ тушумлари ва яширин иқтисодиёт, коммунал соҳа, реновация, туризм кўчалари, бозорлар ва автотураргоҳлар ҳамда шаҳар ҳаётининг бошқа йўналишларини рақамлаштириш бўйича ишлаб чиқилаётган ечимлар ҳақида маълумот берилмоқда.
🤩Тақдимотнинг асосий мақсади — амалга оширилаётган ишлар, жорий этилаётган рақамли воситалар ва уларнинг аҳоли учун амалий аҳамияти ҳақида жамоатчиликка очиқ ахборот беришдир.
🤔Жараён давомида Тошкент шаҳар ҳокими Шавкат Умурзаков оммавий ахборот воситалари вакилларининг ҳудуддаги лойиҳалар, рақамлаштириш жараёнлари ва шаҳар бошқарувига оид саволларига жавоб бермоқда.

В Чиланзарском районе прошла презентация платформы «Умный район» и деятельности Ситуационного центра
В Чиланзарском районе при участии хокима города Ташкента Шавката Умурзакова проходит презентация работы Ситуационного центра, функционирующего на базе платформы «Умный район», а также проектов по цифровизации столицы.
🔺В мероприятии принимают участие руководители городских управлений, представители ответственных организаций и средств массовой информации.
🧠 В ходе презентации демонстрируются возможности Ситуационного центра, уровень его интеграции с соответствующими ведомствами, механизмы оперативного мониторинга ситуации в районе, анализа данных и принятия на их основе управленческих решений.
📈 Также представлена информация о разрабатываемых цифровых решениях в сфере налоговых поступлений и сокращения теневой экономики, коммунального хозяйства, реновации, развития туристических улиц, рынков и парковок, а также по другим направлениям городской жизни.
🤩Главная цель презентации — открыто проинформировать общественность о проводимой работе, внедряемых цифровых инструментах и их практической пользе для жителей столицы.
🤔В ходе мероприятия хоким города Ташкента Шавкат Умурзаков также отвечает на вопросы представителей СМИ о реализуемых в районе проектах, процессах цифровизации и вопросах городского управления.